ЗАХАРЕНКО
Олександр Антонович
(02.02.1937 - 30.04.2002)

/Files/images/vipuskniki/Захаренко О.А..jpg

українськийпедагог,громадський діяч.Заслужений учитель УРСР(1974). Народний учитель СРСР (1983). АкадемікАкадемії педагогічних наук України, директор відомої в Україні авторської школи у селіСахнівканаЧеркащині. Член Ревізійної КомісіїКПУв 1986—1990р.

Закінчив фізико-математичний факультетЧеркаського державного педагогічного інституту(1959) і отримав призначення на роботу в село Сахнівку Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. Після служби в Радянській армії повернувся у 1964 році в село Сахнівку, до школи.

До 1966 року працював учителем математики та фізики у Сахнівській школі, а з 1966 року був призначений її директором. На цій посаді О.А.Захаренко пропрацював понад 35 років. ЧленКПРСз1968року.

Створив нову систему громадянського, сімейного та трудового виховання, на практиці реалізував ідею школи-родини, школи, життя якої тісно перепліталося з життям села, його історією. Пошукова робота учнів спрямовувалася на дослідження родоводу і результатом цієї роботи стала «Енциклопедія шкільного роду» (в 4-х томах), видана у 2000 році.

У Сахнівській школі з ініціативи О.А.Захаренка та завдяки спільним зусиллям батьків і громадськості, були побудовані навчально-спортивний комплекс, танцювальний зал, ігрові кімнати, басейни, культурно-музейний центр, обсерваторія, створено музей села, започаткована шкільна багатотиражна газета.

Визнанням оригінальності і новизни педагогічних ідей О.А.Захаренка стало те, що після його смерті Сахнівській школі було надано офіційний статус«Авторська школа О.А.Захаренка»(2002).

2007рокуМіністерством освіти і науки Українизапровадженонагрудний знак «Олександр Захаренко».

За час трудової діяльності Олександр Антонович неодноразово обирався депутатом різних рівнів— від сільської Ради доВерховної Ради СРСР(1986—1991).

Неодноразово відзначався державними нагородами: медалями «За трудову відзнаку», «За доблесний труд», медаллю А.С.Макаренка,орденом Леніна, знаком «Відмінник освіти СРСР», орденом «Знак Пошани», має почесне звання «Заслужений учитель УРСР» (1974), почесне звання «Народний учитель СРСР» (1983).

У 1989р. О.А.Захаренко був обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР, а через три роки його було призначено академіком-засновником Академії педагогічних наук України (1992). У 1999 році Олександра Антоновича обрано дійсним членом Російської Академії освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 372

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.